1

Казкотерапія від Лікаря Свято

Реалізовано 19.11.2018 - 31.12.2018

22 080 UAH

Проект «Казкотерапія від Лікаря Свято» спрямований через веселі добрі казки покращити емоційний стан хворих дітей та їх батьків (опікунів), які перебувають на стаціонарному лікуванні. Казкові вистави у приміщенні лікувальних закладів та реабілітаційних центрів організовують майбутні психологи, які спеціалізуються з клінічної психології і є волонтерами молодіжного проекту «Лікар Свято».

У веселих костюмах казкових та мультиплікаційних героїв вони відвідують дітей у різних відділеннях лікарні, проводять з ними різноманітні розважальні заходи. Такі заходи відбуваються щотижня в післяобідній час, коли вже відбулися всі медичні процедури. Казкові вистави мають терапевтичний ефект не тільки через позитивні емоції, а й завдяки змісту, оскільки допомагають долати найбільш поширені страхи дітей в умовах лікарні.

Ігри під час казкової вистави підбираються залежно від віку та відділення, де лікуються діти. На прощання Лікарі Свято завжди дарують дітям невеличкі подарунки, зроблені власноруч, кульки, клоунські носики та ін. Така презентація казок апробована студентами-волонтерами в роботі з хворими дітками в Обласній дитячій клінічній лікарні. Зазначимо, що за одне відвідування необхідно близько 50-60-ти подарунків, оскільки волонтери ходять у різні відділення. Також для старших дітей проводяться бесіди на тему збереження психічного і соматичного здоров'я та психологічного благополуччя.

Для важкохворих дітей та тих, хто перебуває в інфекційних відділеннях і не мають можливості відвідати ігрову кімнату, доцільним буде прочитання казок дорослими з брошури чи на сайті проекту «Лікар Свято», який планується створити.

Волонтери, які працюють з дітьми, кошти за це не отримують. Здебільшого це студенти 2-4 курсів спеціальності «Психологія» ДВНЗ «Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника».

Волонтери проекту «Казкотерапія від Лікаря Свято» 28 разів побували у відділеннях Івано-Франківської обласної дитячої клінічної лікарні, також у Центрі соціальної реабілітації дітей-інвалідів "Добродія Калузька" та 2 рази у загальноосвітніх школах Івано-Франківська, і подарували дітям понад 1400 подарунків-оберегів ручної роботи, клоунських носиків та різнобарвних кульок. Також було проведено три зустрічі у Школі волонтерів проекту.

За час існування в проекті «Лікар Свято» взяло участь близько 150 осіб, які власноруч виготовляли подаруночки для хворих дітей (листівки-побажання, паперові ялинкові прикраси, вовняні іграшки та ін.), і 60 волонтерів, які два і більше рази побували у пацієнтів дитячих лікарень Івано-Франківська. За три роки (з лютого 2015 року) відбулося понад 100 візитів до хворих дітей.

Дізнатись більше