Natalie grainger 8ub5kfkwwkk unsplash

"Якщо стається втрата" посібник для медичних працівників перинатальних та неонатальних центрів по роботі з втратами

Реалізовано 27.07.2019 - 26.10.2019

59 040 UAH

1 з 4 вагітностей закінчується втратою дитини. Це тема-стигма у нашому суспільстві. Медичні працівники не мають ні знань, ні механізмів для роботи з такими пацієнтами. Вони не навчені працювати з втратою, чим завдають психологічно травматичного досвіду і собі, і пацієнтам. 

Ми не можемо уникнути втрат, але можемо навчити персонал лікарні працювати з ними.

В Австралії система підтримки батьків запроваджувалась ще з 80-тих років і у цій країні практика підтримки розвивається вже більше 30-ти років. На даний момент кожен працівник перинатальних центрів цієї країни проходить обов'язкове навчання по самоопiці та опіці над батьками. Лікарні в Австралії забезпечені матеріалами для батьків, після виходу з лікарні є супроводжувальна опіка, така як групи підтримки та інформаційні ресурси. Така система вибудовувалась роками. В Україні "Опіка Ангела" є першою організацією, яка започатковує систему підтримки батьків, які стикнулися з втратою дитини.

Першим кроком у впровадженні підтримки батьків у лікарні є навчання персоналу. Команда проекту планує розробити й забезпечити медичний персонал посібником, який навчить їх працювати та надавати кваліфіковану підтримку пацієнтам та їх сім'ям, так і собі

Навчальний посібник міститиме наступні розділи: 

1. Проживання горя при втраті вагітності та дитини
2. Мовити про невимовне
3. Робота із батьками, які переживають втрату 
4. Слова мають значення
5. Створення спогадів
6. Вагітність після втрати
7. Опіка над собою, при роботі з батьками, які переживають втрату. 

Посібник «Якщо стається втрата» доповнює іншу діяльність організації "Опіка Ангела" та реалізовується для подальшого використання і в інших перинатальних центрах України. 

Завдяки фінансуванню від Urban Space 100 буде покрито витрати на створення, дизайн й друк інформаційних матеріалів та адміністрування проекту.

Дізнатись більше