Dsc 3396

Урбан-фестиваль «Сеанс Міського Сканування»

Реалізовано 14.02.2017 - 26.08.2017

15 000 UAH

Це фестиваль про місто і для міста. У 2017 році темою були «Рольові моделі». Учасники шукали відповіді на запитання, яким є Івано-Франківськ, чим і за якими внутрішніми законами живе місто, які особливості та нерозкриті потенціали має, які моделі відповідають його розвитку і як «імпортовані» рішення можна адаптувати під локальні потреби. Кураторами «Сеансу Міського Сканування» було понад 20 митців, архітекторів й урбаністів із 7 країн: України, Польщі, Угорщини, Іспанії, Італії, Німеччини й Австрії.

Фестиваль проходив у два етапи. У травні 2017 року відбувся дослідницький візит до міста кураторів і координаторів заходу. Під час кількаденного перебування у Франківську вони ознайомились із міським середовищем, поспілкувались із колегами та місцевими мешканцями, а в підсумку презентували свої тематики, підходи та локації, з якими згодом працювали під час основної частини фестивалю у серпні 2017 року. 

Учасники з Івано-Франківська та інших міст (Київ, Харків, Запоріжжя, Одеса, Львів, Ужгород, Калуш, Долина, Кременчук, Нетішин, а також зі США, Німеччини, Туреччини, Росії, Китаю) під куруванням митців, архітекторів й урбаністів досліджували різні локації (Німецьке озеро, Івано-Франківський міжнародний аеропорт, залізнична станція «Бистриця», завод «Промприлад», дворики у центрі міста та ін.) та проблеми у місті (вплив метеоявищ на життя мешканців, значення ринків, збереження цінних об’єктів, колективне створення міського саду тощо). Серед результатів фестивалю — мобільний додаток, 3D-моделі міських будівель та інших об’єктів, брошури, музичні перформанси, екскурсійна програма, арт-роботи, насадження рослин, об’єкти вуличного дизайну тощо. Важливим ефектом також стало мережування між учасниками фестивалю, ідеї щодо можливої співпраці для реалізації урбаністичних проектів у майбутньому.

Загалом учасниками фестивалю стали близько 150 людей, відвідало подію понад 1600 осіб.

Урбаністичний фестиваль в Івано-Франківську планують проводити щодва роки.

Проект отримав часткове фінансування від заявленої суми.

Дізнатись більше