Natalie grainger 8ub5kfkwwkk unsplash

"Якщо стається втрата" посібник для медичних працівників перинатальних та неонатальних центрів по роботі з втратами

Реалізовано 27.07.2019 - 26.10.2019

59 040 UAH

Першим кроком з впровадження підтримки батьків у лікарні є навчання персоналу. Команда проєкту розробила й забезпечила медичний персонал посібником, який допоможе їм працювати та надавати кваліфіковану підтримку як пацієнтам та їх сім'ям, так і собі.

Як зазначає організація "Опіка Ангела" - "1 з 4 вагітностей закінчується втратою дитини. Це тема-стигма у нашому суспільстві. В медичних працівників є брак потрібних знань та механізмів для роботи з такими пацієнтами. Вони не навчені працювати з втратою, чим завдають психологічно травматичного досвіду і собі, і пацієнтам."

Ми не можемо уникнути втрат, але можемо навчити персонал лікарні працювати з ними.

В Австралії система підтримки батьків почала впроваджуватись ще у 80-х роках і в цій країні практика підтримки розвивається вже більше 30-ти років. На даний момент кожен працівник перинатальних центрів Австралії проходить обов'язкове навчання з самоопіки та опіки над батьками. Лікарні країни забезпечені матеріалами для батьків, після виходу з лікарні є супровідна опіка, така як групи підтримки та інформаційні ресурси. Така система вибудовувалась роками. В Україні "Опіка Ангела" є першою організацією, яка започатковує систему підтримки батьків, які стикнулися з втратою дитини.

Навчальний посібник містить наступні розділи: 

1. Проживання горя при втраті вагітності та дитини
2. Мовити про невимовне
3. Робота із батьками, які переживають втрату 
4. Слова мають значення
5. Створення спогадів
6. Вагітність після втрати
7. Опіка над собою, при роботі з батьками, які переживають втрату. 

Посібник «Якщо стається втрата» доповнює іншу діяльність організації "Опіка Ангела" та реалізовується для подальшого використання і в інших перинатальних центрах України. 

Діяльність проєкту не обмежилася створенням та розповсюдженням посібників в обласному перинатальному центрі. Відчули потребу в діяльності ГО "Опіка Ангела" й поширенню навчання й в інших областях України. Внаслідок цього:
 

Детальніше про проєкт читайте у партнерській статті від онлайн-медіа Куфер.

Завдяки фінансуванню від Urban Space 100 покрито витрати на створення, дизайн й друк інформаційних матеріалів та адміністрування проєкту.

Дізнатись більше