Teoriya muzyiki

Музикотерапія для передчасно народжених дітей

Реалізовано 31.01.2023 - 30.04.2023

57 378 UAH

Передчасно народжені діти після появи на світ вимагають тривалого (іноді протягом багатьох місяців) перебування в умовах лікарні. Заради створення умов приватності та налагодження емоційного зв’язку батьків із дитиною виділяються окремі палати. При цьому тишина, як і безладний шум, гальмує формування мозку та руховий розвиток передчасно народженої дитини. Цю тишу слід заповнити, а звуки апаратури доповнити змістовними аудиторними стимулами, які є музикою. Такий тип терапії є нетравматичним, вимагає одноразового вкладення коштів, має низькі ризики, простий у застосуванні та чинить позитивний як негайний, так і віддалений вплив на здоровʼя дітей. Також це знижує витрати на реабілітацію, яка може бути потрібна таким діткам в подальшому.

Станом на травень 2023 року повністю виконаний технічний етап проєкту та відбувся старт музикотерапії в кабінеті маніпуляцій та спільних просторах для батьків і персоналу. Розроблено протокол із проведення музикотерапії для новонароджених дітей на основі існуючих міжнародних протоколів. Також створено три спеціальних плей-листа з онлайн-консультацією американського музикотерапевта з урахуванням нейрофізіології передчасно народжених дітей та впливу на їхніх батьків. Виконано спостереження за негайними наслідками застосування впливу музикотерапії. Зі слів батьків і персоналу, суб`єктивно музикотерапія знижує рівень стресу. Із неочікуваних результатів спостерігається значне покращення налагодження лактації у матерів маленьких пацієнтів. Зараз працівники проводять спостереження з метою фіксації віддалених наслідків в музикотерапії. Для цього знадобиться від 1 до 3-х років.

Ґрантові кошти від Urban Space 100 були витрачені на закупівлю, доставку та встановлення акустичної системи, настінного регулятора гучності та додаткових елементів у відділенні інтенсивного виходжування і ранньої реабілітації передчасно народжених дітей КНП «Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня» Івано-Франківської обласної ради.

Дізнатись більше