News

Відбулися чергові загальні збори співзасновників громадського ресторану Urban Space 100

29.07.2017

Сьогодні відбулися чергові загальні збори співзасновників громадського ресторану Urban Space 100. Цього разу фінансову підтримку отримали 6 проектів.

Розповімо про них детальніше:  

1. Реставрація двох однакових старовинних дверей за адресою вул. Шашкевича, 1 і 5

В рамках проекту планується реставрувати 2 дверей в будинках по вул. Шашкевича, 1 і 5. Двері вже знято і транспортовано на реставрацію дверних полотен. Проводиться реставрація дерев’яної частини дверей, встановлення фурнітури, пізніше – реставрація незйомних частин безпосередньо на місці (коробка, фрамуга) – частково виконано.

2. Соціальний центр для учасників АТО та їх сімей

Реалізація проекту є необхідною в зв’язку з відсутністю в Івано-Франківську Центру, де може отримати допомогу ветеран АТО або його родина. Родини бійців потребують психологічної, моральної підтримки, спілкування та обміну досвідом, тому у  Центрі для учасників АТО та родин будуть проводитись заняття з танців, йоги, майстер-класи з мистецтв та ремесел, розвиваючі заняття для дітей, психологічні тренінги для цільових груп, робота з психологом, масажі, заняття на кардіотренажерах.

3. Відкритий студентський простір «Paragraph»

Проект щодо облаштування відкритого студентського коворкінг-простору «Paragraph» на базі одного з читальних залів Наукової бібліотеки ПНУ. Для потреб студентів необхідне місце, де можна безкоштовно посидіти з друзями, повчитись чи попрацювати за ноутбуком, обговорити власні ідеї та проекти. «Paragraph» стане місцем зустрічі, роботи і відпочинку, проведення лекцій, презентацій, тренінгів і майстер-класів, змагань та перегляду фільмів, який буде безкоштовним, з постійним Wi-Fi, зручними меблями та ремонтом.

4. Волонтерська програма міста (проект отримав часткове фінансування від заявленої суми).

Планується створити Волонтерську програму міста, яка складатиметься із 4-х частин:
- промоційна кампанія, яка передбачає відкриті зустрічі про філософію волонтерства, активну спільноту та участь у розвитку міста. Сюди будуть запрошені інші волонтери, які поділяться своїм досвідом. Мета зустрічей – запрезентувати програму та залучити майбутніх волонтерів;
- школа волонтерства у формі двох інтенсивних навчальних модулів про лідерство, управління часом, ефективні комунікації, медіацію, проактивність, конфліктологію, філософію «win-win», самомотивацію та проектний менеджмент;
- відвідування заходів із практичного волонтерства, де учасники проекту зможуть спробувати сили після навчання;
- денна волонтерська вечірка для обміну враженнями, досвідом та посилення відчуття спільноти волонтерів міста. На вечірці ділитимуться власними історіями та планування наступних кроків у волонтерстві. 

5. Публічний простір на площі А. Шептицького (проект отримав часткове фінансування від заявленої суми).

Проект має на меті облаштувати певну територію площі Шептицького нестандартними малими архітектурними формами для сидіння разом із кашпо для декоративних міських дерев, що будуть робити затишок та тінь у теплу пору року. Це дасть можливість людині зупинитись, присісти та, відпочиваючи, відкрити для себе простір архітектурного середовища по-новому, спокійно споглядаючи з різних ракурсів пам’ятки архітектури, історичні будинки та пам’ятники.

6. Мистецький Форум (проект отримав часткове фінансування від заявленої суми).

Одноденний мистецький форум з залученням до 70 учасників. За 4 роки в рамках програми «Наступний Проект» платформи «Тепле Місто» втілено ряд різноформатних проектів і подій, серед яких обов’язковою є освітня складова. В рамках події заплановані 3 блоки:
- виступи спікерів на задані теми, а також їх обговорення;
- майстер-клас про фандрейзинг для культурних проектів;
- розробка дорожньої карти активації культурно-мистецької пропозиції у місті. Через методику «світового кафе» учасники форуму у групах опрацьовуватимуть проблеми культурного івано-франківського середовища, можливості до дії та складатимуть короткі недорогі реалістичні проекти до реалізації.

На сьогоднішній день Urban Space 100 вже підтримав 50 проектів. Наступні збори, де вирішуватимуться питання фінансування ініціатив відбудуться в кінці жовтня, а термін подачі заявок – з 15 вересня до 15 жовтня.