.                 .                      . .

Спільна мова

Реалізовано 01.01.2018 - 31.12.2018

29 110 UAH

Головною причиною постійного відставання нашої освіти є катастрофічний стан володіння іноземними мовами тих вчителів, що викладають предмети, які або є основою, або є самі по собі об’єктом технічного прогресу та новітніх технологій.

Тільки перебуваючи в безпосередньому контакті з колегами зі всього світу, вчителі інформатики та їхні колеги зможуть розуміти контекст і орієнтуватися в сучасних технологіях. Але їм потрібна була допомога у вивченні англійської мови зі специфічною термінологією, що відповідає специфіці технологічної освіти. І організувати таке навчання допомогли їхні колеги – викладачі іноземної мови.

Для того, щоб школа могла скористатися цією можливістю, викладачі англійської мови мали заповнити реєстраційну форму і пройти вхідне тестування. Відбиралися для участі учасники з рівнем володіння англійською не нижче В1. Відібрані учасники проекту оволоділи методикою, за якою в освітньому центрі «YOLO» ось вже три роки готують ІТ-спеціалістів, але яка була модифікована для вчителів природничо-математичного циклу.

Заняття проходили у форматі щотижневих інтенсивів по три пари поспіль на базі Івано-Франківського інституту післядипломної педагогічної освіти. Загальна тривалість навчання склала 4 місяці. Після закінчення навчання і складання відповідного тестування, випускники курсів отримали сертифікати та посвідчення державного зразку про підвищення кваліфікації.

Головною умовою при відборі вчителів до участі в проекті, крім достатнього рівня володіння мовою, стало їхнє зголошення прийняти участь у Другому етапі проекту, що відбувся у вересні 2018 року, у рамках якого викладачі англійської мови, що пройшли навчання, набрали групи зі своїх 10-15 колег – вчителів інформатики, фізики, математики та інших – і протягом 4 місяців навчали їх за методикою, що їм передали на Першому етапі.

Після проекту були складені такі висновки:

1. У викладачів шкіл природничо-математичного напрямку дійсно є потреба мати доступ до англомовних джерел педагогічних матеріалів. Більшість із них готова займатися саморозвитком, але це потребує від них багато зусиль через перевантаження в школі. Більшість із них мають дуже низький рівень володіння англійською мовою.
2. Колективи шкіл можуть бути спільнотами, що навчаються і продовження занять в 5 локаціях після закінчення проекту це підтверджує.
3. Для більшості викладачів важливим є не володіння професійними термінами, яким вони володіють на досить високому рівні, а базові знання з граматики англійської мови і навички спілкування із носіями.
4. Більшість з учасників Другого етапу підтвердили, що вони почали цікавитися і використовувати англомовні сайти для підготовки до своїх уроків.