Karsten wurth inf1783 55271 unsplash

Eco City

Реалізовано 01.08.2018 - 30.11.2018

19 777 UAH

Проект EcoCity це мережа метеостанцій, розміщених в місті. Він представлений командою дітей, які вивчають Arduino робототехніку на безкоштовних курсах від beegreen.com.ua. 

Ці станції визначають забрудненість повітря і додаткові показники (температуру, вологість, атмосферний тиск, рівень шуму). Дані з сенсорів метеостанції обробляються платформою Arduino і надсилаються на сервер. Після цього дані виводяться в зручному вигляді на сайт. Кожен житель міста може переглянути показники на сайті або в мобільному додатку.

Наявність таких станцій дозволяє вести контроль забрудненості в місті, а також вести аналіз цих даних. Екологи можуть використовувати дані зі станцій для різного роду розрахунків. Також таким чином можна доводити інформацію про стан забрудненості повітря в маси та популяризувати екологічний рух в суспільстві.

На даний момент в Україні це перший подібний проект. До цього такі метеостанції існували тільки в країнах Європейського Союзу, США, Китаї та інших розвинених країнах. Проект команди відповідає закону про моніторинг якості повітря, який проходить імплементацію в Україні відповідно до підписаної угоди про асоціацію з ЄС.

Ґрантова програма покрила витрати на виготовлення дітьми пристрою для контролю параметрів якості повітря та навчання спільноти «Arduino робототехніка» основам створення мобільних додатків, створення мобільного додатку учасниками даного проекту та розробку прототипів пристроїв для визначення шкідливих речовин в повітрі, швидкості та напрямку вітру з метою встановлення джерела забруднення повітря за допомогою технологій 3D-друку та Arduino.

Дізнатись більше