Caspar camille rubin fpkvu7rdmco unsplash

IT-освітній проект

Реалізовано 27.07.2019 - 31.01.2020

43 060 UAH

Проєкт полягає у створенні онлайн-платформи з надання неформальної освіти, де зараз розміщуються ІТ-курси, а у перспективі: курси з дизайну, громадянських прав тощо. 

Оскільки ІТ-навчання - це переважно складний і важкодоступний процес, організатори проєкту, ГО "Інша Освіта" вирішили надати людям можливість освоїти нову професію безкоштовно. Ще на етапі створення ініціатори чітко визначили, що навчання повинно бути ґрунтовним та ефективним, тому пройти його можуть лише студенти з серйозною мотивацією, які готові витрачати на це 20-30 годин щотижнево.

Чим це навчання особливе?

Щоб зробити процес справді ефективним, автори проєкту вдалися до інноваційного підходу - система peer-to-peer навчання. Це освітній підхід, в якому використовується принцип «рівний рівному». Тобто, люди, які вчаться в одній групі, пізнаючи якийсь матеріал, освоюючи його, потім обмінюються знаннями і вчать один одного.

У Франківськ ця система потрапила з Кропивницького, завдяки місцевому активісту та програмісту Роману Шмельову. Вісім років тому він почав викладати програмування, а чотири роки тому заснував ІТ-простір «Коло» та відкрив безкоштовну школу програмування Ш++. Він же адаптував курс з комп’ютерних наук, який викладають у Стенфордському університеті, а також створив онлайн-портал, який дозволяв викладати програмування практично без участі менторів та викладачів.

Курс триває 19 тижнів, у нього входять 16 задач. Є можливість тричі взяти «відпустку» на тиждень — якщо раптом немає можливість оперативно виконувати задачі.

Початок першої хвилі навчання розпочався першого жовтня 2019 року. Навчання проходило у супроводі наставників з ІТ-компаній.

Детальніше про проєкт читайте у статті від онлайн-медіа Куфер.

Фінансування від Urban Space 100 покрило витрати на адміністрування проєкту, купівлю домену, налаштування освітнього порталу, трансфер та проживання тренерів.

Дізнатись більше або зареєструватися на курс