5a772349bb8091616161d828

Ревізіоніський синдром: Український радянський та український польський авангард в тандемі Кадана та Андруховича

Реалізовано 20.11.2021 - 30.04.2022

34 500 UAH

«Ревізіоніський синдром» — це виставка та публічна програма, що запрошує глядачів звернути увагу на історію західно-українського мистецького авангарду. Сам проєкт піднімає його у сучасному культурному дискурсі, а також переосмислює взаємозв'язки українського авангарду на польських та радянських територіях в міжвоєнний період. Використовуючи метод фікції та поєднюючи його з історіографічним матеріалом, організатори сконструювали міф про неможливу спільну виставку польського та радянського авангарду, яка відбулася в Станіславові в 1929 році та тривала всього один день. Виставку закрили з політичнихміркувань, але вона закарбувалася в фрагментарних спогадах небагатьох відвідувачів — серед них, в спогадах тоді студента, а пізніше художника Н. 

Роботи супроводжуються текстами та відтворенням радіопрограми з 1929 року, яка розповідає про оригінальну виставку. А ще на виставці можна почути музику — загублену симфонію авангардного композитора львівсько-єврейсько-польського походження Юзефа Коффлера. Запис раді-частини, авторства Юрія Андруховича відбуватиметься у партнерстві з Urban Space Radio. Окрім самої виставки відбудеться онлайн та наживо дискусія про авангард з запрошеними дослідниками і дослідницями. А також лекція про психічне здоров’я від запрошених спеціалістів.

Мета проєкту: переосмислити тему українського та зокрема західно-українського авангарду через виставку, куровану Нікітою Каданом, та публіцистичну програму авторства Юрія Андруховича. Центральним методом проєкту став метод фікції, а сам проєкт базується на сконструйований історії про авангардну виставку Станіславові 1931 року.

Дати виставки : 3-29 грудня 2021 року
Місце проведення виставки: Франківська ратуша

Дізнатися більше